ILGAZ TUĞLA , ÇENESİZ, YURTBAY, ZÜMRÜT , DEVBLOK, ASKERALİ

Tuğla üretiminde tamamen doğal malzemeler (doğal kil)  kullanıldığından kansorejen risk taşımayan bir üründür. Tuğla ve sıva harcının genleşme katsayıları birbirlerine yakın olduğu için yapım sonrası çatlaklar oluşmaz. Doğallığın ön plana çıktığı günümüzde vazgeçilmez bir yapı malzemesi olmayı sürdürmektedir.

Bina oturmalarında veya dipten gelecek deprem dalgalarına karşı yüksek muavemeti sayesinde taşıyıcılık görevi görür. Mikro yapısında gözenekli bir yapı olması ve kapiler yapı sayesinde üzerine aldığı nemi barındırmaz, kısa sürede geri verir.Maksimum nem alma oranı %13'dür. Tuğlanın en önemli ve vazgeçilmez özelliklerinden biri olan yüksek ısı depolama özelliği ile bina içi ısı regülasyonu sağlamasıdır. Binaların duvarlarında tuğla tercih edildiğinde,binalarda tuğla ani sıcaklık artışlarına engel olur ve ısıyı bünyesine alıp daha sonra geri vererek bina içi konforun insan sağlığına uygun ortamlar yaratmasına yardımcı olur.

İnsanlık tarihinin ilk günlerinden itibaren kullanılmaya başlayan tuğla ürünleri, günümüzde farklı üretim teknolojileri ile değişik ihtiyaçlara cevap verebilecek çeşitlilikte kendine yüksek oranda kullanım alanı bulmaktadır.


Tuğla Ürünleri tercih edilmesi için başlıca sebepler ;


- Kansorejen Madde İçermez
- Sıvada Çatlama Yapmaz
- Konfor Değeri Yüksektir
- Isı Kumbarasıdır
- Nem Barındırmaz
- Ek Kimyasal Katkısı Yoktur
- %100 Geri Dönüşümlüdür
- Uzun Ömürlüdür

Tedarik hizmeti verdiğimiz tuğla markaları aşağıda yer almaktadır.